Wynajem Osuszaczy powietrza
Wynajem Osuszaczy powietrza
Wynajem Nagrzewnic
Wynajem Nagrzewnic
Wynajem Wentylatorów
Wynajem Wentylatorów
Wynajem Klimatyzatorów
Wynajem Klimatyzatorów
Bezpłatna dostawa
Brak kaucji
Konkurencyjne ceny
Pomiary wilgotności

Blog

Gdzie można zastosować chłodzenie ewaporacyjne?

13.12.2023

Klimatyzery ewaporacyjne mogą być stosowane w różnych branżach. Są one najlepszym rozwiązaniem dla ekstremalnych warunków pracy i dużych obiektów, w których zastosowanie tradycyjnych klimatyzatorów nie jest możliwe, a inne rozwiązania nie zapewnią wymaganej wydajności chłodniczej.

Szukasz sposobu na wydajne i ekonomiczne ochłodzenie budynku?
Zapraszamy do kontaktu! Tel. 695 144 011

Chłodzenie w przemyśle ogólnym

W wielu zakładach przemysłowych, w których w procesach produkcyjnych stosuje się piece lub inne urządzenia wytwarzające ciepło, środowisko pracy jest związane z wysokimi temperaturami przez cały rok.. Do przykładów należą przemysł szklarski, metalurgiczny czy tworzyw sztucznych. W zakładach produkcyjnych, które mają kilka pięter, problemy z ciepłem rosną z każdą kondygnacją budynku.

Co więcej, wiele fabryk jest stosunkowo starych i nie zaprojektowano ich z myślą o dostosowaniu warunków cieplnych do nowoczesnych standardów. Światło słoneczne szybko je nagrzewa, a pracownicy czują się, jakby pracowali w piekarniku. To nie tylko wpływa na wydajność, ale może także stanowić problem prawny. Przepisy w Europie stają się coraz bardziej wymagające i w niektórych miejscach wymagane są dodatkowe przerwy, gdy temperatura przekroczy określony poziom. Ponadto ciepło może również wpływać na maszyny, zwiększając ryzyko awarii i przestoju.

W zależności od wymagań przenośne punktowe oraz stacjonarne klimatyzery ewaporacyjne mogą zapewnić niezbędną wydajność chłodzenia. W fabrykach często niektóre strefy są cieplejsze od innych. Powodem występowania tych konkretnych gorących obszarów jest na przykład wysoka temperatura maszyn lub procesu produkcyjnego albo duża liczba osób pracujących w danej strefie. Przenośne klimatyzery umożliwiają miejscowe chłodzenie miejsc, które narażone są na wysokie temperatury.

Chłodzenie w motoryzacji

Branża motoryzacyjna wraz z jej dostawcami (fabryki opon, producenci szyb samochodowych, skrzyń biegów itp.) wytwarzają każdego dnia dużo energii cieplnej. Typowy warsztat samochodowy lub centrum oponiarskie często ma otwarte bramy i korzysta z prostych wentylatorów, aby nieco rozprowadzić powietrze. Jednak wentylatory tylko wprawiają gorące powietrze w ruch. Klimatyzery ewaporacyjne lepiej sobie radzą i można je odpowiednio dobrać zarówno do małych, jak i dużych obiektów.

Chłodzenie w przemyśle lotniczym

Rozwiązania chłodnicze dla sektora lotniczego są zawsze bardzo poszukiwane. Hangar jest bardzo trudny do schłodzenia ze względu na dużą kubaturę i częste otwieranie bram. W tym przypadku doskonale sprawdza się zastosowanie przenośnych rozwiązań do chłodzenia punktowego. Chłodzenie całej przestrzeni wewnętrznej byłoby stratą pieniędzy. Aby uzyskać pełną elastyczność, należy wybrać przenośne urządzenia chłodzące, które można przenosić tam, gdzie są potrzebne.

Dzięki opcji odprowadzania chłodnego powietrza możliwe jest również chłodzenie wnętrza samolotów. Nasze klimatyzery ewaporacyjne są idealne do dużych, dobrze wentylowanych miejsc, ale można je również stosować na zewnątrz — to idealne rozwiązanie dla niektórych armii, które używają klimatyzacji ewaporacyjnej podczas wykonywanych na zewnątrz prac konserwacyjnych w helikopterach i samolotach, ponieważ nie mają dostępu do hangaru.

Chłodzenie w rolnictwie

Wysokie temperatury mogą negatywnie wpływać na zwierzęta (na przykład na produkcję jaj i mleka). Na przykład kury się nie pocą, więc gdy jest wyjątkowo ciepło, mogą zachorować, a nawet zginąć. Ponadto słabiej rosną, ponieważ nie jedzą tyle samo z powodu stresu cieplnego, któremu są poddawane.

Dzięki naszym rozwiązaniom w zakresie chłodzenia ewaporacyjnego można łatwo i skutecznie obniżyć temperaturę, tworząc komfortowy klimat w stajniach lub kurnikach.

Chłodzenie na potrzeby wojska

W wojsku chłodzenie ewaporacyjne jest stosowane do wielu zastosowań. Ze względu na trwałość i praktyczność naszych rozwiązań jesteśmy preferowanym dostawcą do wielu armii na całym świecie w zakresie chłodzenia warsztatów, namiotów, hangarów itp. Wiele misji wojskowych odbywa się w wyjątkowo ciepłych warunkach pogodowych w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w podobnych środowiskach, które wymagają zastosowania rozwiązań chłodzących. W takich warunkach sprawdzają się przenośne urządzenia, które można łatwo transportować.

Chłodzenie namiotów i imprez plenerowych

Podczas imprez zbiorowych w gorące letnie dni może być bardzo ciepło. Wykorzystując sprzęt, taki jak nasz BC 341 możesz schłodzić ponad 300 m², tworząc idealny klimat wewnątrz namiotu i wokół niego. Po podłączeniu do źródła wody, rozwiązanie to zapewnia natychmiastowe i całkowicie mobilne chłodzenie o niskim zużyciu energii.

Chłodzenie dla hoteli, restauracji i cateringu (branża HORECA)

Zastosowanie małych i cichych klimatyzerów ewaporacyjnych na hotelowym tarasie tworzy komfortową strefę gastronomiczno-relaksacyjną dla klientów w gorące letnie dni. To z jednej strony zachęca klientów do dłuższego pobytu, a z drugiej odstrasza owady, które nie lubią klimatyzowanego powietrza.

Naszych klimatyzerów można używać w pomieszczeniach (przy otwartych oknach i drzwiach, aby zapewnić maksymalny poziom wentylacji i najlepszy efekt chłodzenia) lub na zewnątrz. Regulując kratkę wentylacyjną, można skierować strumień powietrza tam, gdzie jest wymagane chłodzenie.

Chłodzenie w logistyce

Klimatyzery ewaporacyjne nie mogą wytworzyć określonej temperatury, jak np. maksimum 23 stopnie Celsjusza. Zamiast tego schłodzą powietrze o 3 do 10°C, w zależności od temperatury, wilgotności i wentylacji otaczającego powietrza. Centra logistyczne, które chcą schłodzić magazyn, powinny starannie wybrać rozwiązanie spełniające ich szczególne wymagania. Na przykład przenośne klimatyzery punktowe doskonale nadają się do chłodzenia stref załadunku i rozładunku. Aby schłodzić cały magazyn, wymagana jest instalacja stacjonarna o większej mocy.

Ciężarówki mogą się również bardzo nagrzewać pod wpływem bezpośredniego światła słonecznego. Czasem nawet do poziomu uniemożliwiającego rozładunek. Małe przenośne rozwiązania, takie jak nasz klimatyzer BC 80, pomogą obniżyć temperaturę, umożliwiając załadunek i rozładunek samochodów ciężarowych, kontenerów i nie tylko.

Chłodzenie w pozostałych branżach

Klimatyzery ewaporacyjne są doskonałym rozwiązaniem do większości dużych i częściowo lub całkowicie otwartych przestrzeni. Dobrym przykładem mogą być szklarnie, hale sportowe, kościoły i centra fitness. Często w takich zastosowaniach nie ma innej dobrej alternatywy, która zapewni odpowiednią ilość chłodu bez nadmiernego wzrostu kosztów.

Zaplecze wypożyczalni klimatyzatorów ewaporacyjnych

Jesteśmy do Twojej dyspozycji pn-sob 8-20
Zadzwoń! tel. 695 144 011
lub napisz na poniższy adres
e-mail biuro@rentalpoint.pl
Pozostałe wpisy

Oferta wypożyczalni więcej