Wynajem Osuszaczy powietrza
Wynajem Osuszaczy powietrza
Wynajem Nagrzewnic
Wynajem Nagrzewnic
Wynajem Wentylatorów
Wynajem Wentylatorów
Wynajem Klimatyzatorów
Wynajem Klimatyzatorów
Bezpłatna dostawa
Brak kaucji
Konkurencyjne ceny
Pomiary wilgotności

Blog

Budowa w zimie a problem wilgoci technologicznej

20.01.2020

Prowadzenie prac budowlanych oraz prac wykończeniowych w porze zimowej stwarza poważne problemy dla wykonawców. Według ekspertów budowlanych prace tynkarskie mogą być wykonywane w tym okresie pod warunkiem, że w pomieszczeniach utrzymywana jest temperatura co najmniej 15°C i wilgotność względna powietrza nie przekracza 70%. W rezultacie budynek powinien być dogrzewany oraz posiadać odpowiednią wentylację, aby odprowadzać wilgoć.

Posiadamy wydajne urządzenia grzewcze oraz osuszające, które zapewnią optymalne warunki do prowadzenia prac budowlanych zimą. Zapraszamy do kontaktu.

Skutki nadmiernej wilgoci zimą

W budownictwie niskie temperatury na zewnątrz często oznaczają znaczne spowolnienie wiązania i twardnienia zapraw. Po wykonaniu tynków i wylewek skumulowana wilgoć powoduje skraplanie wody na szybach, membranie dachowej a w skrajnych przypadkach jej zamarzanie wewnątrz budynku. Niezbędne jest wtedy zaangażowanie sprzętu, który ogrzeje i osuszy budynek zabezpieczając przed poważnymi konsekwencjami w przyszłości. Przy tak dużym zawilgoceniu w całym budynku, zastosowanie kilku osuszaczy jest niezbędne, aby osiągnąć dobre rezultaty. Do momentu nadejścia wyższych temperatur na zewnątrz, stosowanie tego typu urządzeń jest jedynym ratunkiem w zaistniałej sytuacji.

Wynajem osuszaczy budowlanych

Osuszacze kondensacyjne znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie. Pozwalają obniżyć wilgotność powietrza, co przyczynia się do osuszenia wilgotnych tynków i wylewek.

Wynajem nagrzewnic budowlanych

W celu wydajnej pracy urządzeń osuszających należy zapewnić odpowiednią temperaturę w budynku. Posiadamy szeroki zakres nagrzewnic budowlanych, w tym nagrzewnice elektryczne, nagrzewnice spalinowe oraz promienniki podczerwieni.

Osuszanie poprzez samo ogrzewanie

Osuszanie poprzez samo ogrzewanie i wentylację jest metodą długotrwałą i w rezultacie prowadzi do przemieszczenia wilgoci, zamiast jej trwałego usunięcia. Wilgoć znajdująca się w tynkach i wylewkach uchodzi do powietrza i skrapla się na szybach oraz suficie. Dopiero zastosowanie osuszaczy kondensacyjnych pozwala na trwałe usunięcie wilgoci z budynku.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji pn-sob 8-20
Zadzwoń! tel. 695 144 011
lub napisz na poniższy adres
e-mail biuro@rentalpoint.pl

Oferta wypożyczalni więcej