Osuszacze powietrza
Osuszacze powietrza
Nagrzewnice powietrza
Nagrzewnice powietrza
Wentylatory wyciągowe i osiowe
Wentylatory wyciągowe i osiowe
Klimatyzatory mobilne
Klimatyzatory mobilne
Bezpłatna dostawa
Brak kaucji
Konkurencyjne ceny
Pomiary wilgotności

Blog

Zalane mieszkanie, co robić?

09.10.2019

Zalane mieszkanie to większy problem niż wiele osób się spodziewa. Woda, która się do niego wdziera gromadzi się również w ścianach i posadzkach, co może w dłuższej perspektywie doprowadzić do pojawienia się grzybów i pleśni. W jaki więc sposób można się pozbyć wilgoci z głębokich warstw ścian?

Osuszanie przez wietrzenie

Większość osób automatycznie myśli o wietrzeniu pomieszczeń, co jest naturalną reakcja i rzeczywiście w niektórych klimatach sprawdza się to, chodź zajmuje naprawdę sporo czasu. Polska posiada dość wilgotny klimat, a ciepłe okresy nie są długie, więc ta metoda jest w gruncie rzeczy nieskuteczna.

Osuszanie przez ogrzewanie

Również ogrzewanie nie przynosi wystarczających rezultatów, a może nawet doprowadzić do zwiększającej się ilości wilgoci. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ogrzewając mieszkanie nie dochodzi do pozbycia się wody, ale jedynie do tego, że woda niejako chowa się do głębszych warstw ściany. Kiedy pomieszczania przestają być ogrzewane, wilgoć powraca, często doprowadzają do powstawania grzybów czy pleśni. Najlepiej więc skorzystać z osuszaczy powietrza, dzięki którym można rzeczywiście pozbyć się wilgoci z pomieszczeń.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji pn-sob 8-20
Zadzwoń! tel. 695 144 011
lub napisz na poniższy adres
e-mail biuro@rentalpoint.pl

Oferta wypożyczalni więcej