Wynajem Osuszaczy powietrza
Wynajem Osuszaczy powietrza
Wynajem Nagrzewnic
Wynajem Nagrzewnic
Wynajem Wentylatorów
Wynajem Wentylatorów
Wynajem Klimatyzatorów
Wynajem Klimatyzatorów
Bezpłatna dostawa
Brak kaucji
Konkurencyjne ceny
Pomiary wilgotności

Blog

Czym jest wilgoć technologiczna?

13.12.2019

Poziom budownictwa, oraz sposób wznoszenia budowli w Polsce bardzo się zmienił na przestrzeni ostatniego 10-lecia. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii możliwe jest budowanie większych niż dotąd obiektów i oddawanie ich do użytku w krótszym czasie. Wciąż rosnące tempo budowania oraz duży nacisk kładziony na możliwie krótkie terminy realizacji ukazały problem nie występujący dotychczas w Polsce. Jest nim wilgoć technologiczna.

Osuszanie wilgoci budowlanej

Najwięcej wody używa się przy pracach wykończeniowych, wykonywanych pod koniec procesu budowy, takich jak: tynkowanie, wylewki, kładzenie gładzi szpachlowych, itp. Jej naturalne odeschnięcie w krótkim czasie, w szczególności w naszej strefie klimatycznej, jest niemożliwe. Bardzo często czas oczekiwania na możliwość prowadzenia dalszych prac powoduje znaczne wydłużenie czasu budowy i wiąże się z dodatkowymi kosztami, z płaceniem kar umownych za przekroczenie terminów włącznie. Dzięki zastosowaniu osuszaczy RENTAL point jesteśmy w stanie przyśpieszyć proces budowy i skrócić jej termin w zależności od wielkości obiektu i stosowanych w nim materiałów wykończeniowych. Firmy budowlane, które nigdy nie zetknęły się z osuszaniem i urządzeniami takimi jak osuszacze, próbują radzić sobie z tym problemem na różne sposoby, stosując np. nagrzewnice. Nie zdają sobie jednak sprawy, że nagrzewanie zawilgoconych pomieszczeń i ich ścian nie usunie nadmiernej wilgoci, lecz spowoduje jej penetrowanie i wnikanie w głąb materiałów. Jest to pozorny efekt osuszenia, ponieważ ilość wody w materiałach pozostaje wciąż taka sama. W wyniku podniesienia temperatury w pomieszczeniu, powietrze nasyca się wilgocią, ale po jego ponownym ochłodzeniu, wilgoć ta wykrapla się na ścianach, również tych, które dotychczas pozostawały suche. Przy zastosowaniu nagrzewnic gazowych dochodzi wręcz do podniesienia poziomu wilgotności w ogrzewanych nimi pomieszczeniach, co jest efektem ubocznym spalania gazu. Tego typu nieskuteczne próby osuszania narażają wykonawców na niepotrzebne koszty, związane nie tylko z prowadzeniem kosztownych, a zarazem mało efektywnych działań w trakcie budowy (energia), ale również koszty i problemy związane z usuwaniem skutków wilgoci (pleśnie, grzyby) w późniejszym okresie, objętym gwarancją i rękojmią budynku. Jedyną skuteczną metodą osuszenia wilgoci technologicznej jest użycie do tego celu osuszaczy kondensacyjnych i wentylatorów. Metoda ta z powodzeniem jest stosowana od wielu lat na całym świecie.

Korzyści ze stosowania osuszaczy w trakcie budowy

  • Znacznie krótszy czas realizacji inwestycji budowlanych oraz prac wykończeniowych poprzez przyśpieszenie schnięcia tynków, posadzek, itp.
  • Możliwość wykonywania prac wykończeniowych w trakcie osuszania.
  • Zaoszczędzony czas to zaoszczędzone pieniądze.
  • Możliwość lepszego rozplanowania prac, bez zbędnych przestojów.
  • Osuszenie posadzek przed położeniem parkietów.
  • Gwarantuje oddanie suchego obiektu, zgodnie z obowiązującymi normami.
  • W suchym budynku nie ma ryzyka rozwoju grzybów i pleśni, co często ma miejsce w nowych budynkach oddanych do użytku w stanie wysokiego zawilgocenia.
  • Suchy budynek oznacza oszczędność energii potrzebnej na jego ogrzanie.
  • Zadowolenie oraz komfort dla mieszkańców.

Wypożyczalnia osuszaczy

Jesteśmy do Twojej dyspozycji pn-sob 8-20
Zadzwoń! tel. 695 144 011
lub napisz na poniższy adres
e-mail biuro@rentalpoint.pl

Oferta wypożyczalni więcej