Wynajem Osuszaczy powietrza
Wynajem Osuszaczy powietrza
Wynajem Nagrzewnic
Wynajem Nagrzewnic
Wynajem Wentylatorów
Wynajem Wentylatorów
Wynajem Klimatyzatorów
Wynajem Klimatyzatorów
Bezpłatna dostawa
Brak kaucji
Konkurencyjne ceny
Pomiary wilgotności

Blog

Jak osuszyć ściany po tynkowaniu i wylewki?

07.01.2021

Po wykonaniu tynków, gładzi lub nałożeniu innego rodzaju materiałów zawierających w sobie wodę, konieczne jest odczekanie odpowiedniego czasu na to, aby mogły one wyschnąć. Czas schnięcia uzależniony jest od szeregu czynników, między innymi wybranego materiału, ale również warunków, w tym temperatury oraz poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

Zadzwoń a uzyskasz poradę w kwestii osuszania ścian i wylewek oraz unikniesz problemów z nadmierną wilgotnością w budynku! Tel. 695 144 011

Osuszanie ścian i tynków

Zimą warunki do schnięcia materiałów wykończeniowych nie są sprzyjające. Niskie temperatury oraz wyższa wilgotność powietrza mogą uniemożliwić naturalne wysychanie ścian, a tym samym przeprowadzone prace nie okażą się skuteczne.
Można jednak uzyskać odpowiednie warunki do wyschnięcia ścian w budynkach w okresie zimowym – w tym celu należy zastosować odpowiednie osuszacze powietrza, a także urządzenia utrzymujące odpowiednią temperaturę we wnętrzu, czyli nagrzewnice.

Osuszanie poprzez samo ogrzewanie pomieszczenia to jest czaso i energochłonne, ponieważ pomieszczenie winno być bardzo intensywnie wietrzone suchym powietrzem.

Osuszanie ścian nagrzewnicą

Osuszanie poprzez samo ogrzewanie pomieszczenia to jest czaso i energochłonne, ponieważ pomieszczenie winno być bardzo intensywnie wietrzone suchym powietrzem. Musi następować częsta i całkowita wymiana powietrza. Do wydajnego osuszania budynków najlepiej wybrać osuszacze kondensacyjne, czyli specjalne urządzenia, które umożliwiają zebranie nadmiaru wilgoci w pomieszczeniu i następnie jej usunięcie.

Osuszanie budowy osuszaczem kondensacyjnym

Osuszasz kondensacyjny zasysa powietrze przez wentylator, a następnie powoduje skroplenie wilgoci znajdującej się w powietrzu. Wilgoć ta jest przekazywana do odpowiedniego pojemnika, z którego może być potem usunięta. Nowoczesne osuszacze kondensacyjne mogą skutecznie działać także w niskich temperaturach. Dzięki temu doskonale sprawdzają się one również przy prowadzeniu prac wykończeniowych w nowych czy remontowanych budynkach w okresie zimowym.

Wynajem wydajnych osuszaczy budowlanych

Nasze budowlane osuszacze powietrza rekomendowane są między innymi przy prowadzeniu prac budowlanych i wykończeniowych. Oferowane przez nas orządzenia do osuszania wyróżniają się wysoko wydajną, energooszczędną pracą, a przy tym także posiadają szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla jeszcze efektywniejszej pracy.

W razie dodatkowych pytań dotyczących sprzętu przeznaczonego do osuszania powietrza, zachęcamy do skontaktowania się z nami – pomożemy wówczas w wybraniu najlepszego modelu przeznaczonego do osuszania budynków na etapie budowy.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji pn-sob 8-20
Zadzwoń! tel. 695 144 011
lub napisz na poniższy adres
e-mail biuro@rentalpoint.pl

Oferta wypożyczalni więcej