Wynajem Osuszaczy powietrza
Wynajem Osuszaczy powietrza
Wynajem Nagrzewnic
Wynajem Nagrzewnic
Wynajem Wentylatorów
Wynajem Wentylatorów
Wynajem Klimatyzatorów
Wynajem Klimatyzatorów
Bezpłatna dostawa
Brak kaucji
Konkurencyjne ceny
Pomiary wilgotności

Blog

Na czym polega chłodzenie ewaporacyjne?

01.02.2024

Klimatyzowanie ewaporacyjne to proces chłodzenia, który wykorzystuje parowanie cieczy do obniżenia temperatury otoczenia. Proces ten polega na wykorzystaniu energii cieplnej do przemiany ciekłego medium (najczęściej wody) w parę, co powoduje wychłodzenie otaczającego powietrza.

Podstawowy mechanizm działania chłodzenia ewaporacyjnego można zrozumieć na przykładzie prania na zewnątrz w gorący dzień. Kiedy pranie jest zwilżane wodą i wystawiane na słońce, woda paruje, pobierając energię cieplną z otoczenia, co powoduje wychłodzenie tkaniny. Podobny proces zachodzi w chłodzeniu ewaporacyjnym, gdzie woda jest rozpylana lub rozprowadzana na powierzchni, a następnie paruje, pobierając ciepło z otoczenia i obniżając temperaturę.

Stosuje się różne systemy do chłodzenia ewaporacyjnego, na przykład chłodnice ewaporacyjne, które są popularne w klimatyzacji przemysłowej i komercyjnej. W takich systemach powietrze jest przepuszczane przez mokre filtry lub płyny, co powoduje, że woda paruje, a przepływ powietrza jest wychładzany.

Chłodzenie ewaporacyjne jest efektywne w klimatach o niskiej wilgotności, gdzie para wodna może łatwo uchodzić do atmosfery, ale może być mniej skuteczne w wilgotnych klimatach, gdzie powietrze jest już nasycane parą wodną.

SZUKASZ WYDAJNYCH KLIMATYZATORÓW EWAPORACYJNYCH?

Zapraszamy do kontaktu! Tel. 695 144 011

Zakres usług naszej wypożyczalni

Zaplecze wypożyczalni ewaporatorów

Jesteśmy do Twojej dyspozycji pn-sob 8-20
Zadzwoń! tel. 695 144 011
lub napisz na poniższy adres
e-mail biuro@rentalpoint.pl

Oferta wypożyczalni więcej